Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Od té doby byla soutěž přerušena kvůli koronavirové epidemii a po Novém roce bylo rozhodnuto, že se nebude dohrávat letošní ročník nižších soutěží.

„Bereme to smutně. Rádi bychom takovou sezonu už nezažili. Hokej nám chybí všem,“ je znát zklamání ve slovech Michala Markova, generálního manažera klubu TJ Apollo Kaznějov.

„Pevně věřím, že budeme moci od září plnohodnotně trénovat a hrát. Myslím si, že kluky dlouhá pauza neodradí a budeme se scházet v hojném počtu,“ pokračuje funkcionář kaznějovského klubu, který je na hokejové mapě již dvaadvacet let a funguje bez jakékoliv podpory města ze severu Plzeňska.

„Dostal jsem se ke klubu jako řadový hráč, kdy jsme nastupovali v nejnižší soutěži. Na začátku zde bylo minimum hráčů, kteří prošli žákovskými kategoriemi. Postupně k nám ale přicházeli hráči, kteří hráli hokej od mala, a postupně jsme postoupili do krajské ligy, kterou hrajeme dodnes,“ ohlíží se za vývojem celku Michal Markov.

„Působíme v soutěži již patnáct let a je to velký rozdíl oproti začátkům, kdy klub vznikl prakticky tak, že se posbírali kluci po vsi a začalo se hrát,“ vzpomíná kaznějovský manažer, jenž je rád, kam se klub vypracoval za celou dobu.

„Naším cílem je, aby nám hokej přinášel zábavu, čemuž tak je. Hrajeme v horní polovině tabulky, kde bychom se chtěli nadále pohybovat. Takhle nám to vyhovuje, rozhodně nemáme žádné postupové cíle,“ říká s úsměvem Michal Markov.

Protože Kaznějov nemá zimní stadion, hokejisté trénují jednou týdně a hrají zápasy v Plzni na Košutce v Ice Aréně.

„Máme tam skvělé domácí podmínky, takže jsme tam naprosto spokojení. Trénuje tam také naše béčko, které působí v nejnižší krajské soutěži,“ vysvětluje funkcionář Kaznějova.